top of page

דברים שכתבתי עבורכם

 

 

איך ללמד כלב להפסיק לקפוץ על אורחים?

כאשר אנו באים להפסיק התנהגות לא רצוייה ולא משנה מהי, אנחנו חייבים למצוא התנהגות אחרת שתבוא במקומה. אי אפשר להגיד לכלב "לא" ולהשאיר חלל ריק, כי אין דבר כזה חלל ריק. התנהגות אחרת תמיד תבוא במקום הקודמת, או שהקודמת פשוט תחזור על עצמה.

לכן, בבואנו לטפל בנושא של קפיצות על אורחים, עלינו בראש ובראשונה לחשוב איזו התנהגות חלופית  תהיה מקובלת עלינו ושלכלב יהיה מתאים ונכון לבצעה.

(לחצו על התמונה כדי לקרוא עוד)

כיצד הכלב שלך מדבר אליך?
 
כלבים מדברים כל הזמן. הם אומנם לא מדברים בזמני עבר או עתיד והם אומנם לא מדברים בגוף שלישי על ההוא וההיא, אבל הם כן מדברים אליך ומספרים לך כיצד הם מרגישים ומה עובר עליהם. עלינו רק ללמוד להתבונן ולהקשיב. (לחצו על התמונה כדי לקרוא עוד)

מהו קליקר ולמה זה טוב?
 
 קליקר הוא מכשיר מכני קטן שמגיע או בצורת קופסא או בצורת כפתור.  כאשר לוחצים על הקופסא או הכפתור נוצר צליל קצר וייחודי של "קליק". באמצעות השמעת ה"קליק" אנו מעבירים מסר לכלב שמה שהוא עושה כרגע מוצא חן בעינינו ולכן על זה הוא יקבל פרס (להבדיל משוחד). ....(לחצו על התמונה כדי לקרוא עוד)

אילוף בקליקר

איך ניגשים לטפל בכלב תוקפני?

 

לעניות דעתי, כלבים תוקפנים הם פשוט כלבים לא מובנים.

כלבים איתם לבעליהם אין תקשורת. כלבים אשר ניסו בעבר לשדר לבעליהם מצוקה מסוג כל שהיא, ניסו שוב ושוב ללא מענה עד אשר החליטו להקצין בכדי לקבל תגובה.

תוקפנות יכולה לנבוע מכמה סיבות ויכולה להיות מופנת כלפי כלבים, בעלי חיים אחרים, אנשים זרים או אף בני הבית. ....(לחצו על התמונה כדי לקרוא עוד)

 

למה הכלב שלי הורס לי את הבית?
 
כמו כל בעיה התנהגותית, בבואכם לשנות התנהגות מסויימת, ראשית אתם צריכים להבין ממה היא נובעת. אם אתם רוצים לדעת כיצד להפסיק את הכלב שלכם מלהרוס את הבית, אתם צריכים קודם כל להבין למה הוא עושה זאת. 
(לחצו על התמונה כדי לקרוא עוד)

חינוך גורים לצרכים. איך משימה פשוטה שמערבת פיפי וקקי מסתבכת בקלות?
 
גור או כלב חדש בבית?
מזל טוב!
לחצו על התמונה כדי לקרוא כיצד להמנע מהסתבויות ולהתחיל נכון כבר מהרגע הראשון.

יכול להיות שאתם משתמשים בשם של הכלב שלכם יותר מדי?

או במילים אחרות... למה כדאי להימנע מלחזור על השם של הכלב פעמים רבות במהלך היום?!כלבים לא מדברים עברית. הם גם לא מדברים רוסית, אנגלית, ערבית ועוד. הם מדברים כלבית, שזו שפה מגוונת ועשירה, בעיקר בסימני גוף שלעיתים מלוות בווקליזציה. אם הצלחנו ללמד כלב משמעות של מילה מסויימת, כמו ,"שב", "אלי", "ארצה" וכדו', השקענו מאמץ וזמן כדי לקשר לו את המילה להתנהגות אותה ביקשנו.כך גם לגבי שמו של הכלב. כלב לא יודע באמת מהו שמו, אלא אם כן חיברתם את שמו למשהו טוב ומעניין שקורה אח"כ לאורך מספר חזרות.
 ....(לחצו על התמונה כדי לקרוא עוד)

תרמיל לכלב

איך מלמדים כלב לשבת?
 
ישנן הרבה דרכים ללמד כמעט כל דבר שבעל החיים יכול לבצע פיסיולוגית.
"שב" זה אולי האות הקל ביותר ואכן הרבה אנשי כלבים מצליחים ללמד את הכלב בדרך זו או אחרת, אך האם כשהכלב מתיישב הוא עושה זאת בשמחה, או האם הוא עושה זאת בחוסר חשק מופגן?
להלן שתי דוגמאות כיצד ניתן ללמד כלב לשבת בשמחה ....(לחצו על התמונה כדי לקרוא עוד)

ברוס.jpg

כלבים לא יודעים "אסור" או "מותר"
 

הפתעתי אותכם?
חושבים שהם דווקא כן יודעים כי הם נראים "אשמים" אם הם עושים משהו ש"אסור" להם?
אני מעלה את הנושא הזה כי לאחרונה אני נתקלת בזה המווון! כמעט כל בית אליו אני מגיעה לאחרונה מאמין שהכלבים שלו עושים לפעמים "דווקא" ושהם יודעים כי "אסור" להם. אז אני רוצה להתחיל בזה שכלבים הם לא אנשים (עד כמה שנרצה בכך). אין להם אמות מוסר, ערכים, הבדל בין טוב ולרע ולכן הם גם לא מבינים אסור ומותר. כלבים כן מבינים איזו התנהגות "משתלמת" ואיזו התנהגות "לא משתלמת".... (לחצו על התמונה כדי לקרוא עוד)

 

117172759_10157470789019212_296409286134

דומיננטיות אצל כלבים
 
הכלב מושך אותכם בטיול, מתפרץ מדלת הבית, פרוע ולא מקשיב, תוקפני, רכושני?
ממה התנהגות זו נובעת? האם כלב הבית שלנו מנסה לשלוט עלינו? האם זו תכונת אופי? האם עלינו להראות לו מי הבוס בכדי שיפסיק את התנהגותו הפרועה וירכוש לנו כבוד?
תתפלאו אולי לשמוע שהתנהגות פרועה מצד הכלב נובעת בעיקרה מחוסר תקשורת נכונה עם הבעלים אותה ניתן לבנות או לשפר ולאו דווקא כי הכלב "דומיננטי"....(לחצו על התמונה כדי לקרוא עוד)

רוצה רועה בלגי? חשוב שנית!

אין לכם מושג כמה המשפט הזה נכון, במיוחד במקרה של אנשים שמחזיקים ברשותם כלבים כמו רועים בלגיים. כלבים אנרגטים, חזקים, בעלי יצר ציד, הגנה ומוטיבציה בשמים.זה לא סוד שבשנים האחרונות הגזע הזה צובר פופולריות. לא חסרים סירטונים שמראים כמה הכלב הזה "ממושמע" וחכם ואמיץ ובעל יצר הגנה. הרבה רוצים כלב חלומי כזה. אני רציתי.מה שלא מספרים, זה שהכלב הזה גם יכול להיות הסיוט הכי גדול שלכם...(לחצו על התמונה כדי לקרוא עוד)

רועה בלגית בסלאלום

מהי רכושנות?
רכושנות הינה שמירת הגישה למשאב מסוים. בכדי להגן על המשאב היקר להם, כלבים רכושנים עלולים להפגין התנהגות תוקפנית כלפי מי שהם תופסים כאיום שיגזול מהם את המשאב. לרב ההתנהגות הזו תתבטא כלפי בני הבית ופחות כנגד זרים, אך בעיקר מהסיבה שזרים כמעט ואינם נמצאים בסביבה וסיכוייהם להיכנס לסיטואציה כזאת עם הכלבים נמוכים מראש. לעיתים המשאב היקר איננו כל כך ברור לבעלים ככזה ואז הם נתפסים בהפתעה כאשר הכלב לפתע מגרגר עליהם. ....(לחצו על התמונה כדי לקרוא עוד)

20220519_162017.jpg

עשרת הדיברות לחינוך גורים
 
מזל טוב!
הכנסתם גור חדש הביתה!
איזה כייף, איזה אושר... הוא מתוק וחמוד וכזה פוצי מוצי.....אבל רגע - שיט! הוא משתין על השטיח!!! הוא אכל את הרגל של השולחן!!!
איך מתמודדים עם זה?
ראשית תנשמו עמוק. כולם עוברים את זה כי זה נורמלי וטבעי.
ועכשיו לתאכלס... מה עושים? ....(לחצו על התמונה כדי לקרוא עוד)

bottom of page